CDI.CZ – vývoj software na zakázku, tvorba webových stránek CDI.CZ – vývoj software na zakázku, tvorba webových stránek
HOME    Hardware    Novinky    Ardo Austria Frost GmbH

Ardo Austria Frost GmbH

CDI.CZ   |   12.02.2010

Představenstvo mateřské společnosti ARDO nv rozhodlo o přesunu výrobní činnosti pro střední a východní Evropu do společnosti ARDO Austria Frost GmbH. Výrobní areál v Mochově bude uzavřen do poloviny roku 2009, což znamená ztrátu 130 pracovních míst.

Hlavním důvodem není současná ekonomická krize, ale zejména zamítnutí předběžně schváleného místa výstavby továrny ze strany místních úřadů a chybně koncipovaná investiční podpora státu.

Dále bylo rozhodnuto, že v České republice zůstane zachována obchodní část společnosti, která bude nadále zajišťovat prodej značek Ardo a Mochov. Pro české zákazníky i další obchodní partnery společnosti se nic nemění.

Díky širokému sortimentu ARDO AUSTRIA FROST a nových obalových technologií, bude přesun výroby do Rakouska hodnotným posílením stávajícího ARDO sortimentu. Některé úspěšné produkty Austria Frost budou v rámci ARDO skupiny integrovány do sortimentu ARDO značek (Mochov, Groko, Findus, Ardo, atd.).

Pro tento přesun výroby do Rakouska bylo zapotřebí podorobit stávající továrnu nedaleko Vídně IT rekonstrukcí. Úlohou CDI.CZ, s.r.o. bylo v tomoto projektu navrhnout nasadit a spustit zcelá nové HW + SW řešení zahrnující:

  • serverovou část včetně její virtualizace pomocí řešení VMware
  • migrace veškerých dat
  • příprava serverové základny pro IS Navision
  • renovace a konfigurace Wi-Fi připojení
  • atd.

Celý projekt byl úspěšný a byl dokončen v požadovaném termínu.