CDI.CZ – vývoj software na zakázku, tvorba webových stránek CDI.CZ – vývoj software na zakázku, tvorba webových stránek
HOME    Software    Softwarové služby    Programování

Programování

Na základě systémové analýzy a systémového designu vytváříme konečné dílo. Naši projektoví vedoucí naše zákazníky v pravidelných intervalech informují o postupu projektu a o dodržování stanoveného časového harmonogramu.

Jak pracujeme 

Současně s programováním provádíme i interní testování správné funkcionality. Teprve po kompletních testech předáváme výslednou práci zákazníkovi. Zákazník posléze sám otestuje výslednou práci buď průběžně díky uvolňování jednotlivých funčkních verzí (releasů) nebo až na samém konci projektu, kdy provede uživatelské akceptační testy (UAT).

Zastáváme agilní styl vývoje aplikací s krátkými cykly a průběžnou spoluprací se zákazníkem. Paralelně probíhá automatizované testování vnitřní logiky, dále průběžné testování UI a následně kompletní protestování před uvolněním větších celků zákazníkovi. Samozřejmou součástí je verzování v SVN, refaktorizace kódu a dokumentování kódu (který je i nejlepším manuálem pro vývojáře).

V čem pracujeme 

K našemu úspěchu a ke spokojenosti našich zákazníků používáme základní ověřené technologie.

Jako serverovou platformu využíváme systém Linux (bezpečnost a stabilita), použili jsme jej i jako klientská platformu (viz úspěšné nasazení ve velkých společnostech, jako je Česká pošta apod.). Nicméně stále častěji připravujeme projekty i na platformě MS (C#, .NET). Pro menší webové projekty využíváme PHP (poměrně kompletní systém pro weby, pro větší systémy však nedoporučujeme). Pro rozsáhlé a dynamické projekty využíváme Python (viz úspěšné používání Googlem, Seznamem apod.). Při požadavcích na výkon a rychlost pracujeme s nejstandardnějším jazykem, C a C++, včetně zkušenosti s optimalizací na úrovni assembleru. Pokud si to aplikace žádá, je použijeme i Javu.

Jako mid-tier komunikační kanál preferujeme standardy jako XML, HTTP, SOAP. Pro speciální případy i přímé TCP spojení. Z databázových technologií používáme zejména MySQL (velmi robustní a spolehlivý systém s levnou správou), podle potřeby můžeme nasadit i PostgreSQL, MS SQL či Oracle. Pro embedované aplikace máme k dispozici SQLite či dbm řešení.

Technologická rekapitulace

Operační systém Linux
Microsoft 95/98/200/XP/Vista/7
Databáze MySQL
PostgreSQL
MS SQL Server 2000/2005/2008
Oracle
Sybase
Programování C
C++
C# (platforma MS.NET)
PHP
Python
Java
Standardy http
FTP
Corba
NTP
NNTP
SMTP
SNTP
SNMP
XML
XHTML
CSS
DOM
SQL

Tuto službu jsme realizovali na projektech: